Çalıştıgımız Ülkeler

Rusya Nakliye Nasıl Yapılır?

TÜRKİYE RUSYA KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

Türkiyeden Rusya’ya nakliye olan konteynerleri müşterimizin isteği üzerine Rusya’daki limanlarda kendi organizasyonumuzla karşılamaktayız. Karşılanan bu konteynerler daha sonra, direk sal kasa tren veya sal kasa tır üzerine yüklenip gideceği destinasyona göre ilgili araçlara yüklenmektedir. Bu noktada ürünün cinsine göre farklı araç tipleri kullanılmaktadır, bunlar frigo tırlar, tenteli tırlar, 120 m3’lük kamyon römork tırlardır. Müşterilerimizin isteği üzerine Rusya limanlarında yapmış olduğumuz bu aktarmaları Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Mogolistan’a kadar yapabilmekteyiz. Bu taşıma şeklinin aynısını Rusya – Türkiye veya Kazakistan, Türkmenistan, Ozbekistan ve Tacikistan’dan da Türkiye’ye yapabilmekteyiz. Türkiye içerisinde konteynerlerin iç nakliye taşımalarını yapabilmemiz müşterilerimiz lehine artı maliyet sağlamaktadır. Zira rusya temssilcimiz iç nakliyeleri kendileri yapmadığından bu bize ve bizimle çalışan müşterilerimiz lehine ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca Rusya’daki limanlardaki acenta ağımız ve kendi organizasyonumuzu yapmamız konteyner taşımacılığındaki bir diğer artı yönümüz olarak gözükmektedir. Rusya Limanların’dan, Rusya’nın tüm bölgelerine yaptığımız aktarmalarda malların transit teminat garantisinide verebilmekteyiz.

TÜRKİYE RUSYA NAKLİYE TAŞIMALARINDA KULLANILAN ARAÇ TİPLERİ

120 M3’LÜK TIRLAR

Türkiye Rusya Uluslararası Kara Taşımacılığında Gökay Transport olarak en önemli artımız Türkiye’den Rusya’ya 120 m3’lük araç alt yapımızın olmasıdır. Kamyon – Romork 120 m3’lük tırlarımızı özelikle Buzdolabı, Televizyon, Elektronik Eşya, Tekstil, hafif fakat hacimli hammadde ve yedek parça taşımalarında kullanmaktayız ve müşterilerimizden ciddi memnuniyet almaktayız. Kamyon Romorklar bir konteynere göre 60 m3 ile 80 m3 arasında bir yükleme avantajı sağladığından dolayı bu hatta müsterilerimiz tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmekte ve müşterilemizle karşılıklı sağlam ilişkiler kurabilmemize imkan sağlamaktadır. Kamyon Romorklar, Normal Tırlara göre de 20 ile 30 m3’lük artı avantaj sağlayabilmetedir. Bu 120 m3’lük araçlarımızın tek dezavantajı lastiklerinin küçük olmasından dolayı 18.5 tondan daha fazla yük yükleyememesidir.

OPTİMA TIRLAR

Türkiye Rusya arasında yükleme sayısı olarak en çok yükleme adedi gerçekleştirdiğimiz araç tipleri optima tırlardır. Bu tırlarımızın ölçüleri 13.60 uzunluk 2.45 en ve 2.70 yüksekliktir. Optima tırların çadırlarının tamamı açılarak üsten ve yandan yükleme yapılabilmesine imkan vermesi bir çok müşterinin konteyner yerine tır seçmesinin en önemli sebeplerindendir. Ayrıca optima tırlarımızın tonaj yükleme kapasiteleri karadan gittiklerinde kamyon romork araçlarımıza göre 4 ton daha fazla yükleme yapabilme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca yükleme ve boşaltmada çok pratik olması bazı depolarda kamyon romork araçların yükleme ve boşaltmalarında teknik nedenlerle oluşan sıkıntıların yaşanmamasını da sağlamaktadır. Haftalık Türkiye Rusya optima 50 tırlık yükleme kapasitemiz bulunmaktadır.

MEGA TIRLAR

Türkiye Rusya logistics işlerimizde Mega tırlarla yaptığımız taşımalarda ve müşterilerimizden gelen Mega araç taleplerinde son yıllarda artış vardır. Türkiye Rusya Mega Tır araç kapasitemiz haftalık 40-50 tırdır. Mega araçlarımızın ölçüleri 13.60 m uzunluk 2.50 genişlik ve 3m yüksekliktir. Müşterilerimizin mega araçları talep etmedeki en önemli sebeplerinin başında içten içe 3 metre yükseklik olmasıdır ve yüklerini bu 3 metrelik yüksekliğe göre paketleme yapabilmeleri ve aynı zamandada tonaj olarak da 20 ton üzeri yükleme yapabilmesidir. Özellikle yedekparça, beyaz eşya ve elektronik eşya taşımalarında Türkiye Rusya lojistik işlerimizde artan taleple karşılaşmaktayız.

FRİGO (SOĞUTUCULU) TIRLAR

Türkiye Rusya arası Frigo Soğutuculu tırlarla olan taşımalar firmamız içerisinde sürekli gelişmektedir. Türkiye’de Antalya, Mersin, Bursa ve İzmir bölgelerinden Rusya’ya Frigo Soğutuculu Tırlarımızla yükleme yapmaktayız. Frigo ve soğutuculu tır için Türkiye Rusya nakliyelerinde taahüt verebilmekteyiz. Tüm yüklediğimiz Frigo Soğutuculu Tırlarımızın içerisindeki mallar ve her tır sigortalanmaktadır. Perdeli ve raflı soğutuculu araç tiplerimiz vardır bu tip frigo ve soğutucu araçlarımız Türkiye Rusya soğutuculu yüklerde aynı tıra birden fazla çeşit ürün yükleyebilme imkanı vermektedir. Türkiye Rusya soğuk hava depolu tır taşımalarımızda müşterilerimizin isteği üzerine tırlarımızın içine tırlarımız yoldayken online tır dorsesinin içinin soğukluk ve sıcaklık durumunu gösteren sistemimizde bulunmaktadır. Bu hizmetimiz talep üzerine verilmekte ve ek bir ücret karşılığı yapılmaktadır. Bu sistemin yararı araç yoldayken tır dorsesinin içine yerleştirilen vericilerle dorsenin önündeki arkasında ve ortasındaki ısıların anında görülebilmesidir. Çok önemlidir, zira zaman zaman dorsenin ön tarafındaki sıcaklıkla arka tarafındaki sıcaklık farklılık gösterebilmektedir. Bu sistem tam ve kusursuz bir takip sağlamaktadır. Sürekli ve düzenli yükü olan müşterilerimiz bu sistemi kullanmaktadır. Eğer bir ısı farkı varsa müşterimizin istediği telefona veya mail adresine uyarı mesajı gelmekte ve istenmeyen durumların önüne geçilmesinde yüzde yüz başarı sağlanmaktadır.